O Mnie

Dorota Braniewska

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
z 20-to LETNIM DOŚWIADCZENIEM

O różnicach między psychologiem, psychoterapeutą i certyfikowanym psychoterapeutą napisałam tutaj

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej osobom dorosłym, parom, małżeństwom i rodzicom w poprawie relacji rodzinnych oraz kondycji psychicznej i samooceny. Pokazuję, jak konkretne sytuacje można rozwiązywać i że każda zmiana jakości naszego życia rozpoczyna się od zmiany sposobu myślenia. Dzięki temu możemy pokonywać trudności życiowe oraz budować zdrowe relacje z innymi ludźmi. Kryzys powstaje na skutek wielu czynników, dlatego zawsze patrzę na człowieka z lotu ptaka, analizuję jego otoczenie, przeszłość i teraźniejszość i dostosowuję do tego sposób prowadzenia terapii. W swojej pracy stawiam na efektywność.

Dorota Braniewska

Skuteczny terapeuta

Wieloletnie doświadczenie, zaangażowanie w pracę i chęć niesienia pomocy innym są szczeblami drabiny, która doprowadziła mnie na szczyt jednego z moich celów – efektywnego wsparcia. Kiedy ma się jasno określony cel, to znajdzie się w sobie siłę, aby pokonać przeciwności losu. Mnie się to udało i wiem, że każdy ma szanse osiągnąć harmonię zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Opinie wdzięcznych klientów uskrzydlają mnie. „Profesjonalna terapeutka, która chyba nigdy się nie poddaje” – napisał o mnie jeden z nich. Oni przekonali się o mojej skuteczności i efektywnym wsparciu.

Spełniona kobieta i szczęśliwa matka

Doceniam każdą chwilę, którą mogę spędzić z drugim człowiekiem. W pracy są to spotkania z moimi klientami, w domu – dzielenie się radością z moim mężem i dwoma dorosłymi synami. Jestem psychoterapeutką, żoną, matką, ale przede wszystkim kobietą, która jest świadoma swojej wartości i potrafi łączyć życie prywatne z zawodowym. Dom i praca to dla mnie miejsca, w których mam wszystko, co jest mi potrzebne do czerpania satysfakcji z życia.

Staram się prowadzić zdrowy styl życia, dążąc do harmonii ciała i ducha. Lubię aktywność fizyczną, książki, muzykę i przyrodę. Kieruję się zasadą, że skuteczny terapeuta powinien być w dobrej kondycji psychofizycznej, aby móc dawać pozytywną energię innym ludziom.

Doświadczenie Zawodowe

Doświadczenie zdobywałam od 2004 roku:

  • od 2010-2016 r. pełniłam funkcję kierownika Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej i Pracowni Psychologicznej w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SP ZOZ przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Pracowałam też:
  • w Wojskowej Pracowni Psychologicznej,
  • w Instytucie Psychiatrii i Neurologii,
  • w ramach prywatnej praktyki psychoterapeutycznej.

Jako Psychoterapeuta przeprowadziłam ponad 9000 konsultacji i sesji terapeutycznych w ramach psychoterapii indywidualnej, terapii par i poradnictwa dla rodziców.

Jako Psycholog przeprowadziłam ponad 4000 badań psychologicznych – były to diagnozy osobowości, intelektu, dojrzałości społecznej, sprawności psychomotorycznej osób posiadających broń, sędziów, detektywów, kuratorów sądowych, pracowników ochrony, strażników miejskich, strażaków, policjantów, żołnierzy (również wyjeżdżających lub powracających z misji m.in. w Iraku i Afganistanie), oficerów – zarówno w ramach medycyny/psychologii pracy, jak i dla potrzeb Wojskowej Komisji Lekarskiej – w trybie podstawowym i odwoławczym.

Kwalifikacje

Podstawą mojej skuteczności obok doświadczenia jest wiedza nabyta podczas licznych studiów. Ukończyłam:

  • Studia magisterskie na kierunku psychologia – Uniwersytet UKSW w Warszawie,
  • czteroletnią Podyplomową Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie – rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które przyznało mi Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego nr 370,
  • Studia Podyplomowe Psychosomatyka i Somatopsychologia – Uniwersytet SWPS,
  • Studia Podyplomowe Psychologia Społeczna w Zarządzaniu Rozwojem Organizacji – Uniwersytet SWPS,
  • Studia Podyplomowe Psychologia Transportu – uprawniające do diagnozowania sprawności psychomotorycznej – Uniwersytet UKSW w Warszawie,
  • szkolenie uprawniające do prowadzenia badań psychologicznych osób posiadających broń, sędziów, prokuratorów, detektywów, kuratorów sądowych, pracowników ochrony – Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Warszawie.

Ponadto biorę udział w wykładach, konferencjach, superwizjach indywidualnych i grupowych – doskonalących mój warsztat pracy.

Moje certyfikaty

Certyfikaty potwierdzające moje kwalifikacje
Świadectwo ukończenia szkolenia
Certyfikat psychoterapeuty

Zadzwoń